İhsanoğlu CHP'nin değil milletin ortak adayıdır

İhsanoğlu CHP'nin değil milletin ortak adayıdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç, "Sayın İhsanoğlu CHP'nin adayı değildir. Halkın, bu milletin, belirttiğimiz kriterler ölçüsünde ortak adayıdır" dedi.

18 Haziran 2014, Çarşamba - 16:32
HİT: 3(0)ANKARA

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, toplantı devam ederken basın mensuplarına açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

17 Aralık soruşturmasıyla ilgili dört eski bakanla ilgili hazırlanan fezlekeler üzerine TBMM'de kurulması planlanan Soruşturma Komisyonu'na değinen Koç, konuyla ilgili Meclis Başkanlığı'nın partilerden oranlarına göre üç katı üye istediğini hatırlattı.

CHP'nin hemen üyelerini taktim ettiğini bildiren Koç, "Fakat aradan 40 gün geçmesine rağmen AKP henüz üye bildirmedi. Bunun çok açık yorumu var. AKP, hırsızlığın, yolsuzluğun, rüşvetin ki bunlar fezlekelerde çok açık duruyor, bunların milletvekillerince incelenmesinin engellenmesini istiyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bunların gündeme gelerek, örtmeye çalıştıkları olayların tekrar toplumun önünde açığa çıkmasını istemiyorlar" dedi.

Meclis'i yöneten bir Başkan olduğunu ifade eden Koç, şöyle devam etti:

"Topla tüfekle mi gideyim, ne yapayım? Tarzında aciz savunmalar yapma durumuna düşüyor. TBMM Başkanının yetkileri, iç tüzükte Meclis'in denetim işlevi de bellidir. AKP, Meclis'in denetim işlevini askıya almaktadır, engellemektedir. Meclis yakında tatile girecek ve bu komisyon kurulmadan girecek. Neden korkuyorsunuz? 'Hırsızlıklar konuşulmasın, belgeli rüşvet iddiaları AKP'yi ve göstereceği adayı yıpratmasın.' Korkmayın, parmak çoğunluğunuz var komisyonda. Ama öyle gerçekler var ki ortada, parmak çoğunluğuyla bile o hırsızlık iddialarını örtemeyecek durumdasınız. Böyle bir süreci yaşıyoruz, bir kere daha TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'e hatırlatmakta yarar görüyorum; Sizden top tüfek kullanmasını kimse istemiyor, görevinizi yapın, Meclis'in denetim işlevinin engellenmesinin önüne geçin. Tavrınızı koyun, siz bütün Meclis'in başkanısınız."

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, "CHP'de bir iç tartışma varmış gibi durumlarda", olgun, babacan tavırla CHP'nin içine dönük, "karıştırıcılık işlevini" yerine getirdiğini savunan Koç, Arınç'ın kendi partisiyle ilgili de bazı tespitlerde bulunduğunu savundu.

Bu tespitler üzerine Başbakanın danışmanı olarak bilinen Yalçın Akdoğan'ın bir gazetedeki köşesinden Arınç'a çok ağır bir cevap verdiğini ileri süren Koç, "Sayın Arınç'ın karizmasını yerle bir etti. Bu kaçıncı özgül ağırlığın sıfırlanması. Sayın Arınç, 'CHP'nin içini nasıl karıştırırım' diye hiç uğraşma. Sen dön kendi parti içinde yeni yetmelerle uğraş. Sana yapılan yaklaşımı yorumla. Sen CHP ile uğraşma yeni yetmelerin oyuncağı haline geliyorsun farkında ol bunun" görüşünü dile getirdi.

Irak'taki gelişmeler

Hükümetin izlediği yanlış dış politikalar olduğunu, bu nedenle önce Suriye'de şimdi ise Irak'ta terörist grupların çeşitli katliamlara girişmesinin önünü ve arkasını hazırladığını iddia eden Koç, bunların çok açık belgeli, sadece Türkiye'de değil, dünya kamuoyunda da bilindiğini ileri sürdü.

Koç, şunları söyledi:

"Musul'da konsolosluk basılıyor, konsoloslukta görevli olanlar, koruma, güvenlik birimleri dahil kaçırılıyor, diğer sivil Türk vatandaşları alıkonuluyor, kaçırılıyor. Türkmenlerin ağırlıklı yaşadığı Telafer, Tuzhurmatu bu sapkın grupların baskısı altında düşüyor. Biraz önce Irak Türkmen Cephesi Başkanı 'Ben Türkiye'ye seslenmiyorum, dünyaya sesleniyorum artık' dedi. Yani şimdi, Kerkük, IŞİD terörünün tehdidi altında. 'Olası bir katliam için dünyayı uyarıyorum' diye bağırıyor, bizimkiler olayı büyük bir aymazlıkla seyrediyorlar. Kafalar kesiliyor, o bölgelerde 2. Dünya Savaşında Nazi katliamını aratmayacak toplu infaz görüntüleri yayınlanıyor... Korkunç bir tablo. Bu sapkın grup Türkiye'ye posta atıyor, ahkam kesiyor, eylem yapıyor, Hükümetin başındaki baş beceriksiz ve yanındaki derinlik dehası Dışişleri Bakanı olayı aymazca seyrediyor. Süngüleri düşmüş, çaresiz... Dün 15 Türk vatandaşının daha bu terör grupları tarafından kaçırıldığı haberleri düştü."

Almanya'nın kendi vatandaşlarını "tereyağından kıl çeker gibi" kurtardığını belirten Koç, "Baş beceriksiz olarak yorumladığım kişi, bu IŞİD terör örgütüne, 'terör grubu' dahi diyemiyor, kullandığı terim; 'IŞİD unsurları', 'mensupları' diyor, unsur ney kardeşim. Bunlar terörist mi değil mi? Kim bunlar, adları ne? Sen bunları eğitirsen, kucaklarsan, hatırlarını sorarsan, kebap yemeye Türkiye'ye çağırırsan farklı bir şey diyemezsin tabii" görüşünü savundu.

Türkmenlerin bir güvenlik gücünün olmadığını ve korumasız durumda olduklarını belirten Koç, örgütün katliamlarına ilişkin fotoğraflar gösterdi.

Koç, "Acımasız görüntüler. Altta, sıfırlama talimatı alan mahdum, bu kişilerle sarmaş dolaş, bu kişilerle kebap yiyorlar. Tedavi edilirken ziyaretler. Bunlar kabul edilecek uygulamalar değil, siz kimle halvet oluyorsunuz, kimi arka bahçeniz, şu katliam yapanlara 'terörist' diyemiyorsunuz, 'unsurmuş' ne unsuru bunlar terörist, katil" değerlendirmesini yaptı.

"Bataklıktan kastımız, kan bataklığı"

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'yi Ortadoğu bataklığına sürüklediniz" dediğini ve bu konudaki Başbakanın sözlerini aktaran Koç, Ortadoğu'nun tarihi iyi bildiklerini ancak kendilerinin bölgedeki bugünkü tabloyu söylediklerini belirtti.

"Bataklıktan" kasıtlarının "kan bataklığı" olduğunu bildiren Koç, "Türkiye'nin başındaki kişi maalesef kendi cehaletini bilmeyecek kadar cahil bir konumdadır, senin ne haberin var Ortadoğu, yakın Türkiye, yakın dünya tarihinden" ifadesini kullandı.

Irak Türkmenleri'nin özellikle de Kerkük'ün ciddi tehdit altında olduğunu belirten Koç, "bir yeni katliamın adeta geliyorum" dediğini öne sürdü.

Irak'ta yaşananlarla ilgili Başbakanın sözlerini anımsatan ve getirilen yayın yasağına da değinen Koç, "Herkes görüyor, dünya tartışıyor. İlk üç haber içinde, herkes yazıyor, görüyor. 'Türkiye tartışmayacak, Türkiye bu işi konuşmayacak.' Talimat bu. Diktatör değilde nesin sen? Niye kızıyorsun. Mahkeme kararında 'devletin zafiyetini ortaya koyacak şekilde yayınlar yapılması nedeniyle...' ifadesi yer alıyor. Görülüyor ki asıl rahatsızlık devletin zafiyetinin sergilenmesinde, ortaya çıkarılmasında" açıklamasını yaptı.

Koç, şunları kaydetti:

"Bir başka rezalet, 16 Haziran'da karar alıyorlar, Resmi Gazete'de yayımlanıyor, El Nusra ve ona bağlı yan örgütler, terör örgütü listesinden çıkartılıyor. Bir pazarlık mı yapıyorsunuz? Dünya bunları terör örgütü olarak yaftalamış. Türkiye bu kadar ateşin ortasında El Nusra ve bağlı örgütleri terör örgütü listesinden çıkarıyor ve bunu Bakanlar Kurulu kararıyla alıyor ve Resmi Gazete'de yayımlatıyor, listeden çıkarıyor. Bu ne perhiz ne lahana turşusu. Tüm dünyanın gözü önünde terör örgütleriyle sarmaş dolaş bir Türkiye manzarası. Bu fotoğraf iyice yerleşiyor dünyaya, bu da işin başka acı tarafı."

Cumhurbaşkanı seçimleri

Koç, Kılıçdaroğlu'nun MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye önerdiği cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun CHP'nin adayı olmadığını vurgulayarak, "Sayın İhsanoğlu, halkın bu milletin, belirttiğimiz kriterler ölçüsünde ortak adayıdır" dedi.

CHP'ye bir yönetici, bir milletvekili, bir belediye başkanı bir genel başkan seçmediklerini hatırlatan Koç, cumhurbaşkanının ilk kez halk tarafından seçileceğini anımsattı.

CHP'nin kendi içinden, kendi ilkeleriyle, dört dörtlük onlarca aday çıkarabilecek güçte olduğunu ifade eden Koç, şunları söyledi:

"Ama karşımızda Türkiye'yi kamplara bölmüş ve bir başkanlık sistemi etrafında Türkiye'yi otoriter bir rejime sürükleyecek, kuvvetler ayrılığı ilkesini tanımayacak, kendi başına buyruk politikalarla Türkiye'yi bugünkü dış politikada olduğu gibi değişik alanlarda başını belaya sokabilecek bir kişiye karşı, tüm toplumunun ortak değerleriyle temsil yeteneği yüksek, daha önce bir siyasi kimlikle temaruz etmemiş saygın bir kişiyi, geniş bir mutabakat adayı olarak ifade ettik."

"Tartışmalar doğal"

Koç, bu çerçevede parti içinde değişik tartışmaların olmasının da doğal olduğunu söyledi.

CHP'nin açık tartışan, hızlı konuşan, alışkanlıkları olan, demokrasi kültürünü özümsemiş bir parti olduğunu vurgulayan Koç, "Kendi belirlediğimiz kriterlerle, kendi ölçütlerimize göre bir adayla yola çıktığımızda, her partinin kendi adayıyla da yola çıktığını hesap edersek, alınabilecek oranlar aşağı yukarı belli. Ondan sonrasında, tarif ettiğim kişiye, tüm ihtiraslarıyla Türkiye'yi yukarıda teslim etme gibi bir sorumluluğun içine düşüyoruz. Onun için, bu tartışmaların makul seviyelerde sürmesi normaldir. Eleştiriye hepimizin saygısı var ama partinin disiplin kurallarının olduğu da bilinmelidir" diye konuştu.

"Hepimize çok büyük sorumluluklar düşüyor"

İhsanoğlu'nun Türkiye'yi bilhassa Ortadoğu'da içine düştüğü açmazdan bir denge unsuru olarak çekip çıkartabilecek, hem Doğu'da hem Batı'da saygınlığı olan, sözü dinlenen, güvenilir ve itibarlı bir Türkiye fotoğrafını tekrar ortaya koyabilecek güçte bir aday olduğunu da savunan Koç, "Bu çerçevede hepimize çok büyük sorumluluklar düşüyor" dedi.

Herkesi aynı anda, aynı derecede mutlu edecek bir aday tespitinin de siyasette mümkün olmadığını belirten Koç, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Bütün renkleriyle, bütün ağırlıklarıyla bir Türkiye'den bahsediyoruz. Kendi özel siyasi programımızın kalıpları içerisinde bir aday profilinden ziyade, çok daha geniş kesimleri kucaklayabilecek, herkese bir çekim alanı yaratabilecek, başka muhterislerin Türkiye'yi götürmek istediği yeri engelleyecek, gerçekten demokrasiyi kurumsallaştıracak, parlamenter sistem içinde uygulayabilecek, saygın, güvenilir bir isim üzerinde ortaya çıkan aday etrafında hep beraber çalışmak, birleşmek zorundayız."

Eleştirilerin değişik açıdan dile getirebileceğini ancak bu eleştirilerin "büyük fotoğraftan" olayın değerlendirilmesinin engellememesi gerektiğini vurgulayan Koç, "Duygusal olmadan olaya yaklaşmak, makulü aramak daha sağlıklı olacaktır" dedi.

"CHP bu kültürü yaşayan bir partidir"

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Koç, İhsanoğlu'nun adaylığına karşı çıkan bazı milletvekillerinin yaptığı toplantılar anımsatılarak, "Parti üçe mi bölünüyor?" sorusu üzerine, şu yanıtı verdi:

"Hayır. CHP bu kültürü yaşayan bir partidir. Arkadaşlarımızın değerlendirmeler yapması, görüşlerini kendi aralarında paylaşması gayet doğaldır. Ama sonuçta CHP'nin kurumsal ilkeleri vardır, yetkilendirilmiş kurulları vardır. Bunların başında da Sayın Genel Başkanımız gelir ve bu alınan karar üzerinde tabi ki görüşlerini açıklarlar ama partinin kararı, bir süre geçtikten sonra makulde buluşulacağını zaten belirttim, bu çerçevede yaşama geçecektir. Bundan hiç kuşkum yok. Herkes çok daha sağduyulu düşünecektir."

Koç, "İsim açıklanmadan önce parti kurullarında konuşulmadığı ve bu adayın CHP'nin değil, genel başkanın adayı yönünde muhalif milletvekillerinin görüşler var. Size göre süreçte bir hukuksuzluk var mı?" şeklindeki soruya da, "CHP'nin tüzüğü çok açık, kurultaydan sonra Parti Meclisi ve Genel Başkan yetkilidir, Genel Başkan bu yetkiyi parti adına kullanır" yanıtını verdi. İstişare toplantılarında hiçbir zaman isim boyutunda bir tartışmanın açılamadığını söyleyen Koç, ilkeler boyutunda konunun ele alındığını belirtti.

"Aday net ve kesin"

Koç, bundan sonraki süreçte İhsanoğlu'nun nasıl bir kampanya yürüteceğinin sorulması üzerine de, "Sayın İhsanoğlu herhalde bir ekip kuracaktır. Tabi ki siyasi partiler olarak, yasada öngörülen sorumluluk çerçevesinde, CHP de MHP ile beraber bir organizasyon şeması oluşturacaktır. Bunlar birkaç gün içinde şekillenecektir" dedi.

Koç, İhsanoğlu ismi üzerinde CHP içerisindeki tartışmaların sürmesi halinde yeni bir aday çıkarma ihtimalinin olup olmadığı konusunda ise, "Başka bir aday arayışı olmaz. Aday net ve kesindir. Bu çerçevede 'Tayyiban' mantığına karşı Türkiye'yi kamplaştırmaktan kurtaracak, saygın, itibarlı bir ülke haline getirecek, hukukun üstünlüğünü savunacak, şaibesiz bir kimlikle cumhurbaşkanlığını yakalamak için elimizden geleni yapacağız" ifadesini kullandı.

Muhabir: Barış Gündoğan

Kaynak: www.aa.com.tr

İLGİLİ HABERLER

ABD Irak'a askeri danışmanlar gönderecek

Obama, "Irak'a, sayıları 300'e kadar olmak üzere ilave Amerikalı askeri HİT: (0)
ABD Irak'a askeri danışmanlar gönderecek

"Maliki'nin iddiaları gülünç"

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Suud el-Faysal, Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'nin HİT: 1 (0)

Balyoz Davası'nda tahliye kararı

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin "haklarının ihlal edildiği" HİT: 1 (0)
Balyoz Davası'nda tahliye kararı

Irak ordusu ile IŞİD arasında çatışma: 10 ölü

Irak'ın Salahaddin vilayetinde ordu birlikleriyle terör örgütü Irak Şam İslam HİT: 1 (0)
Irak ordusu ile IŞİD arasında çatışma: 10 ölü

Bosna'daki felaketin 3 günlük zararı 4 yıllık bütçeyi aştı

Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Lagumciya, ülkedeki sel felaketinin sadece 3 HİT: 1 (0)
Bosna'daki felaketin 3 günlük zararı 4 yıllık bütçeyi aştı

Türkiye'den Irak'a sessiz sedasız gittiler

Başbakan Erdoğan, Viyana seyahati öncesi Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. HİT: 2 (0)
Türkiye'den Irak'a sessiz sedasız gittiler

  Başbakan Avrupa'da coşkuyla karşılandı

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya'nın başkenti Viyana'da Avrupalı Demokratlar Birliği'nin HİT: (0)
  Başbakan Avrupa'da coşkuyla karşılandı

  Her şey sandıklarda belli olacaktır

  CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiği İhsanoğlu, Başbakan Erdoğan'ın HİT: 1 (0)
  Her şey sandıklarda belli olacaktır

  Ege Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı

  Çanakkale ve Balıkesir'de kuvvetli, İzmir il genelinde ve Manisa'da yerel HİT: 1 (0)
  Ege Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı

  Viyana’da coşkulu kalabalık Erdoğan’ı bekliyor

  Avusturya’da yaşayan binlerce Türk, Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek UETD’in 10. HİT: 1 (0)
  Viyana’da coşkulu kalabalık Erdoğan’ı bekliyor

  Kerkük sakin günler geçiriyor

  Musul, Selahaddin ve Diyala'da IŞİD saldırılarına karşı korumasız kalan Türkmenler, HİT: 1 (0)
  Kerkük sakin günler geçiriyor

  CHP'den Ekmeleddin İhsanoğlu açıklaması

  CHP'li Akif Hamzaçebi, Ekmeleddin İhsanoğlu için imzaların gelecek hafta tamamlanacağını HİT: 1 (0)
  CHP'den Ekmeleddin İhsanoğlu açıklaması

   Başbakan Erdoğan'ın Viyana konuşması

   Başbakan Erdoğan, Avusturya'nın Viyana kentindeki gurbetçilerle bir araya geldi. HİT: 2 (0)
   Başbakan Erdoğan'ın Viyana konuşması

   Pedagojik formasyon yerleştirme sonuçları açıklandı

   2014 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yerleştirme sonuçları açıklandı. HİT: (0)
   Pedagojik formasyon yerleştirme sonuçları açıklandı

   Madencilerin fazla çalışma ücret oranı yüzde 100'e çıkarılıyor

   Maden işçilerinin zorunlu fazla çalışma ücreti, normal çalışma ücretinin saat HİT: 1 (0)
   Madencilerin fazla çalışma ücret oranı yüzde 100'e çıkarılıyor

   Mezhep savaşı yürütülmesine karşıyız

   IKBY Başkanı Barzani, IŞİD terörüyle mücadeleye hazır olduklarını ancak terörle HİT: (0)
   Mezhep savaşı yürütülmesine karşıyız

   İslamcı aday geyikleri CHP'yi vurdu

   CHP'nin, MHP ile birlikte İslamcı alimi çatı aday olarak belirlemesinin HİT: 1 (0)
   İslamcı aday geyikleri CHP'yi vurdu

   CHP Köşk için harekete geçti

   CHP, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı için imza toplamaya başlıyor. HİT: 2 (0)
   CHP Köşk için harekete geçti
    • İstanbul'da sağanak hayatı altüst etti - İstanbul trafik yoğunluk haritası İstanbul'da sağanak hayatı altüst etti - İstanbul trafik yoğunluk haritası
    • 'Önce vali sonra başkan olacak' 'Önce vali sonra başkan olacak'
    • Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Twitter bilmecesi! Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Twitter bilmecesi!
    • Kerry'den İran'a yeşil ışık Kerry'den İran'a yeşil ışık
    • Facebook'tan Başbakan'a hakarete ceza Facebook'tan Başbakan'a hakarete ceza
    • Başbakan Erdoğan’dan Avrupa’ya sert tepki Başbakan Erdoğan’dan Avrupa’ya sert tepki
    • İşte Amazon'un ilk akıllı telefonu 'Fire Phone''un özellikleri İşte Amazon'un ilk akıllı telefonu 'Fire Phone''un özellikleri
    • Dursun Çiçek: Tek sorumlusu bu çete Dursun Çiçek: Tek sorumlusu bu çete
    • Anadolu engereği yıllar sonra Antalya'da görüntülendi Anadolu engereği yıllar sonra Antalya'da görüntülendi
    • Çetin Doğan tahliye oldu Çetin Doğan tahliye oldu
    • Beşir Atalay: Soma için 20 milyon lira yardım toplandı Beşir Atalay: Soma için 20 milyon lira yardım toplandı
    • Mine Kırıkkanat'tan CHP'ye 'çatı aday' tepkisiHİT: 0 Mine Kırıkkanat'tan CHP'ye 'çatı aday' tepkisi (0)
    • Facebook çöktü, yarım saat sonra kendine geldiHİT: 1 Facebook çöktü, yarım saat sonra kendine geldi (0)
    • IŞİD, Obama'yı ti'ye aldıHİT: 2 IŞİD, Obama'yı ti'ye aldı (0)
    • Kamerun: 0 - Hırvatistan: 4
    • İstanbul Tuzla'da hortum dehşeti - video haber izle
    • Yılmaz Özdil: Ekmeleddin bey sevgisi tuhaf değil mi
    • Bandırma'da trafik kazası: 4 ölü
    • Aslışah Alkoçlar tatilde
    • Kadir İnanır tabancasını AVM'de unuttu
    • Halit Ergenç'in kılları Murat Boz'un başına dert oldu
    • Nejat İşler'in parmaklarını mı kesildi?
    • IŞİD Saddam'ı idam eden yargıcı yakaladı
    • Engin Alan'a tahliye
    • TRT'den istifa eden gazeteci cumhurbaşkanı adayı oldu
    • Uruguay-İngiltere / CANLI
    • Webo'lu Kamerun'a acımadılar
    • Yalman ve Özkök'ten ilk yorum
    • Mehmet Ali Alabora İngiliz olacak mı
    • Kaan Kural'dan tehdit gibi tweete cevap
    • Damızlık koçları otomobille götürdü
    • İstanbul'da sağanak hayatı olumsuz etkiledi
    • FIFA, Meireles'le ilgili kararını verdi!
    • İspanya'da Kral 6. Felipe dönemi başladı
    • İspanya'da Kral 6. Felipe dönemi
    • G.Saray'ı çıldırtan hakem konuştu!
    • Nişan yüzüklerini Erdoğan taktı
    • Bakan geceyi hastanede geçirecek
    • Çetin Doğan tahliye oldu
    • MEB akreditasyon çalışmalarına başladı
    • Güneş gözlüğünü süs için takmayın
    • FBI ''Twitter Steno'' sözlüğüne sahip
    • Sibel Can: Miami değil Londra
    • İstanbul'da hava trafiğinde aksama
    • Luis Suarez beşiği salladı!
    • Haşim Kılıç Mirzabeyoğlu için ne zaman harekete geçecek
    • İngiltere Uruguay'a 2-1 yenildi
    • Hamas'tan, Filistin Devlet Başkanı Abbas'a kınama
    • Uruguay: 2 - İngiltere: 1
    • 12 gün sonra kurtarıldı
    • İngiltere'ye ikinci şok
    • Barzani Nuceyfi ile görüştü
    • Tunca Nehri'nde taşkın riski
    • Marmara için dolu ve sağanak uyarısı
    • Obama: Irak'ta hedefleri belirliyoruz
    • Tunceli'de teröristler kamyonet yaktı
    • Dursun Çiçek'ten paralel çete açıklaması
    • "Olağandışı bir olay"
    • Anayasa Mahkemesi'nin kararına saygılıyız
    • GÜNCEL HABER
    • Haşim Kılıç Mirzabeyoğlu için ne zaman harekete geçecek Haşim Kılıç Mirzabeyoğlu için ne zaman harekete geçecek
    • Marmara için dolu ve sağanak uyarısı Marmara için dolu ve sağanak uyarısı
    • Dursun Çiçek'ten paralel çete açıklaması Dursun Çiçek'ten paralel çete açıklaması
    • Dursun Çiçek Silivri'den çıktı Dursun Çiçek Silivri'den çıktı
    • Çetin Doğan Silivri'den tahliye oldu Çetin Doğan Silivri'den tahliye oldu
    • ANKET
    • HAVA DURUMU

    • YAZARLAR
    • RÖPORTAJ
    Rusya gazı için Ocak 2015’te fiyat revizyonu
    Rusya gazı için Ocak 2015’te fiyat revizyonu
    Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Rusya'dan alınan doğalgazın
    Ajanslar