Prof. Ban: Bu tezgah CHP'nin boyunu aşar

Prof. Ban: Bu tezgah CHP'nin boyunu aşar

DESAV Başkanı Prof. Dr. Ünsal Ban, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve muhalefetin “çatı adayı” konuları hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı.

23 Haziran 2014, Pazartesi - 11:44
HİT: 5(0)30 Mart seçimlerinde oynanan ama başarısız olan oyunun devam ettirildiğini belirten Prof. Dr. Ünsal Ban "CHP “çatı adayı” konusunda bağımsız hareket etmiyor. Arkasında başka güçler var.” dedi.

"AMAÇ BAŞBAKAN ERDOĞAN'I BİTİRMEK"

Türkiye'nin daima, küresel karanlık güç odaklarının hedefinde olduğunu hatırlatan DESAV (Dünya Ekonomik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı) Başkanı Prof. Dr. Ünsal Ban: “'Küresel Güçler'in Türkiye'ye yönelik saldırılarının şiddet ve yoğunluk arttırarak devam edeceği yönündeki iddiamız, 'çatı adayı'nın ilanıyla kuvvetli bir dayanağa daha sahip oldu. Birbiri ardına 'suikastlar' tertipleyerek Başbakan Erdoğan'ın şahsında Türkiye'yi hedef alan güçler, 'muhafazakâr görünümlü' aday üzerinde ittifak ederken, 30 Mart'ta yapamadıklarını yeni bir proje ile uygulamaya koydular. Bu, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı yok etme yolunda, CHP gibi 'statükonun kalesi' olmakla övünen bir partiye zarar vermenin de göze alındığı bir büyük tezgâhtır.” dedi.

"CHP TABANI RAHATSIZ"

Normal şartlarda CHP'nin kendi tabanına ters düşecek bir ismi aday göstermesinin mümkün olmadığını belirten DESAV Başkanı Prof. Dr. Ban, CHP'nin kullandığı tek argüman olan “7 yıl sonra türbansız first lady” söyleminin de partilileri rahatlatmayacağını vurguladı.

"HÜKÜMETE 2 DEV YUMRUK…"

Uygulanmaya çalışılan planların CHP'yi aşacağını ve karanlık odakların Gezi Parkı, 17 Aralık gibi ekonomik suikast girişimlerinde istediklerine ulaşamadıklarını söyleyen Prof. Dr. Ünsal Ban: “Milletimizin siyasi istikrara olan desteğini görmüş olmalarından ötürü artık farklı stratejiler izleyerek, ülkemizi boyundurukları altına alma çalışmalarını sürdürecekler. Gezi Parkı ve 17 Aralık tezgâhları ile hükümeti itibarsızlaştırılmaya ve iktidardan indirmeye çalışan küresel güçlerin, bu yöntemlerin başarısızlığa uğramasının ardından farklı bir strateji izlemeye karar verdiklerini görüyoruz. Bu kapsamda, 'Siyasi ve ekonomik boyunduruğa hayır!' diyen hükümetin tasfiye edilmesi için iki dev yumruk indirmeyi hedefliyorlar.”

"ESKİ TÜRKİYE'Yİ ÖZLEDİLER"

Yıllardır Türkiye'yi “ayak oyunları” ile idare etmeye alışmış karanlık güç odaklarının “Eski Türkiye”yi özlediğini söyleyen Prof. Dr. Ban, önce cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında da genel seçimde “Eski Türkiye”yi geri getirme çabası içinde olacaklarını belirtti. İddialarına dünyadan örnekler de veren Prof. Dr. Ünsal Ban: İran, Venezüella, Panama, Irak gibi ülkelerde yaşanan olaylar göstermektedir ki, dış güçlerin isteklerini yerine getirmeyen bir hükümet görevde ise, yönetici kadrosu her ne pahasına olursa olsun değiştirilmedir. Bu amaç doğrultusunda, çıkar gruplarınca finanse edilen sivil toplum kuruluşları sahneye çıkmakta, hükümet karşıtı gösteriler organize edilmekte ve yaşanan olaylar halka, tüm ülkeye yayılmış gibi lanse edilmektedir. Organize edilen bu gösterilerin ortak teması, 'Hükümetin yolsuzluklara bulaştığı ve bir sivil dikta kurmak istediği'dir. Bunun için 'Yerli unsurlar'dan istifade edilecek, mümkün olan en geniş ittifak kurgusu ile hükümet yıkılmaya çalışılacaktır. Bunlar başarılı olmadığı takdirde, 'mış gibi'lerle milletin kafası karıştırılmaya çalışılacak, seçimler boyunca elde edilemeyen 'başarı' bu yöntemle sağlanacaktır.”

“ÇATI ADAY” BİR TEZGAHTIR

Türkiye'nin istikrar havasını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı benimsediğini vurgulayan Prof. Dr. Ünsal Ban: “Çatı adayı'nın ilanıyla birlikte gündeme gelen tartışmalar ve bu tartışmalar esnasında milletimizin verdiği 'derin tepki' küçük tuzaklar kuranların 'büyük tuzağa' yenik düşmeye mahkûm olduklarını göstermektedir. Anayasa'nın gerektirdiği şekli şartlara uygun olan herkes cumhurbaşkanlığına aday gösterilebilir. Aday göstermek de aday olmak da bu haktır. Bizim itirazımız, millet iradesinin her seferinde bir başka tezgâh ile saptırılmak istenmesinedir. 'Çatı adayı' tercihi, bir başka tezgâh olarak ortaya çıkmaktadır. Bu tercih, birilerinin hâlâ 'Türkiye'deki değişimi' fark edemediklerini göstermektedir. Birilerinin bu büyük milletin feraset ve aklını hafife aldıklarını göstermektedir. Bu tezgâh da sırıtmaktadır. Bundan önceki tezgâhlar gibi çökmeye mahkûmdur.” diye konuştu.(HABER7)

Kaynak: www.ihlassondakika.com

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

  • YAZARLAR
Ajanslar