Müslüman katletmek için İsrail'e gidiyorlar

Müslüman katletmek için İsrail'e gidiyorlar

40 ülkeden 5 bin Yahudi kökenli, işgal saldırılarında gönüllü olarak Müslüman katletmek için İsrail'e gitti.

24 Temmuz 2014, Perşembe - 14:10
HİT: 8(0)Gazze'deki operasyonlarda ABD doğumlu 2 İsraillinin ölümü İsrail'in yabancı askerlerini gündeme getirdi. 40 ülkeden 5 bin Yahudi kökenli, işgal saldırılarında gönüllü olarak yer alıyor. Suriye'deki savaşa katılan ABD'lileri ve Avrupalıları 'cihatçı' olarak etiketleyen Batı'nın, İsrail'e ihraç ettiği askerler konusunda ise içi rahat!

Suriye'deki savaşta ABD ve Avrupa'dan giden savaşçıları manşetlerden indirmeyen Batı medyası, İsrail'in Filistin işgali için gönüllü olarak görev alan askerleri ise görmezden geliyor. İsrail'in Gazze'de ikinci haftayı geride bırakan soykırım girişimlerinde 650'den fazla kişi hayatını kaybetti. Binlerce kişi yaralandı, yüzlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı. İsrail Gazze'yi silah sanayi ve kimyasal maddeler için deneysel bir laboratuar haline getirirken, bir yandan da Batı Şeria'da da izlenen ırkçı bir politika ile yüzlerce keyfi tutuklama yapıldı. Dahası bu savaş suçu, yıllardır Avrupa ve ABD'den İsrail'e gelen 'acemi' askerler tarafından doğrudan destekleniyor.

CİNAYETLERE ÖVGÜ
Columbia Üniversitesi'nden araştırmacı Hanine Hassan, El Cezire için kaleme aldığı yazısında Avrupa ve ABD doğumlu İsrail askerlerinin Filistin topraklarındaki işgale katılmasına dikkat çekti. İsrail saflarında silah tutan o askerlerden biri de Katie. Hollandalı. Kendi ülkesinde kalmak yerine İsrail ordusuna hizmet etmeyi seçti. Peki asıl soru, Hollanda hükümeti Katie ve onun gibi İsrail ordusunda görev alan yüzlerce Hollandalı genci, Suriye'ye gidenler gibi 'cihatçı' olarak etiketleyecek mi? Konuyla ilgili örnekler çok. 2013 yılı Kasım ayında 6 yıl boyunca İsrail ordusunda görev almış bir Ukraynalı, katıldığı bir televizyon programında, soğukkanlı bir şekilde Filistinli çocukları öldürdüğünü söylemişti

LONDRA DESTEKLİYOR

Yaklaşık 100 İngiliz vatandaşı şu anda İsrail ordusuna hizmet veriyor. Bu önemli bir sayı. İngiliz annelerin, İsrail ordusunda görev yapan bir çocuğa sahip olmanın deneyimlerini paylaştıkları destek grupları bile var. İngiliz hükümeti de İsrail ordusuna hizmet etmek için çağrılan kişiler hakkında bilgiye sahip. Gazze'de devam eden işgalde İsrail'e açık destek veren ülkelerin başında ABD ile İngiltere'nin gelmesini de not etmek gerekiyor. İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana ölüm yağdırdığı Gazze Şeridi'ndeki işgal operasyonları sırasında ölen 30'dan fazla askerin içinde ABD doğumlu iki İsrailli de bulunuyordu. Max Steinberg ve Sean Carmeli. ABD Dışişleri Bakanlığı ölümlerini 20 Temmuz'da duyurdu.

Camileri, evleri ve hastaneleri bombalayan İsrail Gazze'de vurmadık yer bırakmıyor. İsrail ordusunun son hedefi bir mezarlıktı. Bombaların isabet ettiği mezar taşları paramparça oldu.

BEYİN YIKAMA MERKEZİ

Yaşları 13'ten başlayan Batılı gençleri hedef alan İsrail başlangıçta eğlence programı gibi görünen uygulamalarla çocukları savaşa hazırlıyor. 6 hafta kadar bir 'askeri' eğitim alan çocuklar siyonizm ve İsrail ordusu konularında eğitiliyor. Daha sonra bu çocuklar İsrail'in işgal savucunuluğunu yapmak üzere ülkelerine geri gönderiliyor. İsrail takviye programlarının birçok farklı boyutu ancak tek bir hedefi var: İsrail ordusunun ve destekçilerinin güçlendirilmesi.

MERMİ YAĞMURU

İsrail'in Gazze operasyonları sırasında en kanlı katliamın yaşandığı Şecaiyye mahallesinde korku hakim. Bombardımanından kurtulanlar tanık oldukları vahşeti anlattı.

36 yaşındaki Mahmud el-Şeyh Halil, 'Kaçmaya çalıştık ancak bombalama biz nereye gidersek oraya yapılıyordu. Kadınlar ve çocuklar paramparça olmuştu' dedi. Bazı tanıklar ise, kurbanların hedef olmamak için salladıkları beyaz kıyafetlerin bile parçalandığını ve kana bulandığını söyledi.

EŞİ GÖRÜLMEDİK ZULÜM

Çocukları ile birlikte kaçmayı başaran anne İman Mansur, 'Kaçmak için hiçbir yer güvenli değildi. Evimizi terk etmeye mecbur kaldık çünkü bombalar yağmur gibi yağıyordu' ifadelerini kullandı. Şifa Hastanesi'nde tedavi gören Ümmü Vail Mansur da, '1967 savaşını ve ondan sonraki tüm İsrail savaşlarını yaşadım. Ancak bu savaş tarifsiz. Sabra ve Şatilla katliamlarından daha zalim' diye konuştu.

O İSİMLER GÜVERCİN KAYALIKLARI'NDA

Lübnan'da toplanan bir grup gösterici, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Göstericiler pankartlara, İsrail saldırılarında hayatını kaybeden 600'den fazla Filistinlinin isimlerini yazarak, Beyrut'ta Akdeniz sahillerinde yer alan Güvercin Kayalıkları'na astı.

BEN DE GAZZE'DE OLSAM ROKET ATARDIM

İngiltere'de koalisyon hükümetinin küçük ortağı Liberal Demokrat Partisi'nin milletvekili David Ward, Twitter'dan, İsrail'in Gazze işgaline karşı attığı mesajlar nedeniyle eleştirilirken, partisi, Ward'in görüşlerini disiplin konusu olarak ele alacağını duyurdu. Ward, Twitter hesabından attığı mesajında, 'Büyük soru şu, eğer Gazze'de yaşasaydım roket atar mıydım? Büyük ihtimalle evet' ifadelerini kullandı. Ward'ın partiden uzaklaştırılmasını talep eden Twitter kullanıcıları, Liberal Demokrat Parti'nin Genel Başkanı Nick Clegg'e çağrıda bulundu. Dün yeni bir tweet daha yazan Ward ise, 'Ben bir Filistinliyim. Batı hangi tarafta olduğuna dair kararını vermeli' dedi.

KATILAN MÜSLÜMAN OLUNCA İŞ BAŞKA

2014 yılı Nisan ayında, İngiliz parlamentosu 246 sayfalık bir raporda terörle mücadele konusunda Suriye, Somali ve Afganistan'da savaşan İngiliz Müslümanlar üzerinde durmuştu. Raporun hiçbir yerinde İsrail ordusunda hizmet edip ülkelerine dönen İngiliz vatandaşlarının tehlikesinden bahsedilmiyordu. Aynı zamanda başka bir ülkenin işgal ordusuna hizmet vermenin suç sayıldığından ve yasaları ihlal ettiğinden de söz edilmiyordu.

SAVAŞ SUÇUNDA İTTİFAK

Batılı istihbarat servisleri İsrail ordusuna katılmaya karar veren vatandaşlarını ve ortak oldukları Filistin işgalinde işledikleri savaş suçunu görmezden geliyor. Görünüşe göre İsrail ve Batılı müttefiklerin gözünde Yahudi köklere sahip olmak, Filistin topraklarının yasadışı işgalini savunmak için yeterli bir gerekçe. Avrupalı liderler başka ülkelerde yer alan savaşçıların ülkelerine dönmesini engellemek gibi bir çaba içinde de değiller.

BİNLERCE GÖNÜLLÜ GİDİYOR

Asker gücü takviyesi İsrail devletinin kurulmasıyla sona ermedi, hala devam ediyor. 40'tan fazla ülkeden binlerce gönüllü İsrail ordusunun tüm dallarında hizmet vermek için İsrail'e geliyor.Online Mahal takviye programı görünüşte İsrail'i korumayı ve İsrail ordusu ile gönüllüler arasındaki bağı güçlendirmeyi amaçlıyor. İsrailli olmayan Yahudiler 18 aylık bir turdan sonra ordunun saflarına katılabiliyorlar.

MADDİ DESTEK

Yurt dışından gelerek görev yaklaşık 5 bin Yahudi, 'yalnız asker' (lone soldier) ünvanını taşıyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında Tel Aviv 'yalnız asker' merkezi, Amsterdam Sar-El şubesine bağlı olan bir Hollandalı'nın sağladığı maddi destek sayesinde açıldı. 16 yaşından büyük herkes burada gönüllü olarak çalışabiliyor. Bu gruplar 10'dan fazla ülkede temsil ediliyor ve her yıl bu gruplara yüzlerce gönüllü katılıyor. (Yeni Şafak)

Kaynak: www.ihlassondakika.com

İLGİLİ HABERLER

Ukrayna'da belediye başkanına suikast

Ukrayna'da Kremençuk Belediye Başkanı Olega Babayeva, evinin önünde silahla vurularak HİT: 2 (0)
Ukrayna'da belediye başkanına suikast

Netanyahu: Hamas 5 ateşkesi ihlal etti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'ın 5 insani ateşkes anlaşmasını ihlal HİT: 1 (0)
Netanyahu: Hamas 5 ateşkesi ihlal etti

Netahyu'dan Hamas'ın ateşkes teklifine ret

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan BM'nin teklif ettiği Hamas'ın kabul ettiğini açıkladığı HİT: 2 (0)
Netahyu'dan Hamas'ın ateşkes teklifine ret

Mısır'dan Türkiye'ye Uyarı

Mısır hükümeti, Devlet Başkanı Abdülfettah el Sissi’ye hakaret ettiğini öne HİT: 1 (0)
Mısır'dan Türkiye'ye Uyarı

IŞİD'den Türkmen katliamı: 23 Türkmen'i infaz ettiler

IŞİD, Özgür Suriye ordusu saflarında savaşırken esir aldığı Türkmen askerleri HİT: 1 (0)
IŞİD'den Türkmen katliamı: 23 Türkmen'i infaz ettiler

ABD ordusu bu uçağın peşinde

Amerikan ordusunun ucuz ve etkili robotik uzay uçağı geliştirme çalışmaları HİT: 2 (0)
ABD ordusu bu uçağın peşinde

  Rusya'dan Cemaat okuluna iptal kararı

  ABD'den sonra Rusya'da da Cemaat'e ait vakıf okulunun bütün faaliyet HİT: 1 (0)
  Rusya'dan Cemaat okuluna iptal kararı

  İsrailli analistler: Gazze savaşı kaybedildi

  İsrailli bazı analizciler, Gazze'ye yönelik saldırılarda başarı sağlanamadığı görüşünü savundu. HİT: 1 (0)
  İsrailli analistler: Gazze savaşı kaybedildi

  Ateşkes ilanlarına rağmen silahlar susmadı

  srail ve Hamas gün içinde ayrı ayrı ateşkes ilan etti. HİT: 2 (0)
  Ateşkes ilanlarına rağmen silahlar susmadı

  İsrail'den flaş ateşkes açıklaması

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'ın 5 insani ateşkes anlaşmasını ihlal HİT: 1 (0)
  İsrail'den flaş ateşkes açıklaması

  Hamas'tan flaş ateşkes açıklaması

  İsrail Ordusu, Hamas'ın ateşkesi ihlal ettiği gerekçesiyle operasyonu sürdürme kararı HİT: 1 (0)
  Hamas'tan flaş ateşkes açıklaması

   Çeçen lider Kadirov'dan Obama'ya giriş yasağı

   Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, ABD Başkanı Barack Obama ve HİT: 1 (0)
   Çeçen lider Kadirov'dan Obama'ya giriş yasağı

   Gazze'de Ramazan bayramı hazırlığı

   İsrail saldırısı altındaki Gazze'de Filistinliler, herşeye rağmen bayrama hazırlandı. HİT: 1 (0)
   Gazze'de Ramazan bayramı hazırlığı

   İsrail Başbakanı Hamas'ın teklifini reddetti

   İsrail Başbakanı Netanyahu'dan BM'nin teklif ettiği Hamas'ın kabul ettiğini açıkladığı HİT: 2 (0)
   İsrail Başbakanı Hamas'ın teklifini reddetti

   Gerekirse Gazze'ye hava köprüsü kuracağız

   Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Sayın Başbakanımızla istişare ettik. Gerekirse İstanbul'dan bölgeye HİT: 3 (0)
   Gerekirse Gazze'ye hava köprüsü kuracağız

   IŞİD yüzünden 113 bin 316 aile göç etti

   Musul, Salahaddin, Diyala ve Kerkük illerinden 113 bin 316 aile HİT: 1 (0)
   IŞİD yüzünden 113 bin 316 aile göç etti

   Hamas 24 saatlik ateşkesi kabul etti

   Hamas 24 saatlik ateşkesi kabul ettiğini açıkladı. HİT: (0)
   Hamas 24 saatlik ateşkesi kabul etti
    • Bild gazetesi Müslümanlar'dan özür diledi
    • Gözaltındaki polis eşlerinden açıklama
    • Atletico penaltılarda güldü
    • "Guardiola asla kovulmayacak"
    • Hakkari'de zırhlı araç devrildi: 2 yaralı
    • Ukrayna'da belediye başkanına suikast
    • Hakkari'de aşiret kavgası barış iftarıyla bitti
    • Başbakan Erdoğan: Orada fotoğraf çektirmek suçtur
    • Rusya'dan Cemaat okuluna iptal kararı
    • Çeçen lider Kadirov'dan Obama'ya giriş yasağı
    • Liverpool kısa kesti
    • İhsanoğlu'ndan Erdoğan’a gönderme
    • 22 Temmuz casusluk soruşturmasına ara verildi
    • Başbakan Erdoğan masasındaki son anketi açıkladı
    • Netanyahu: Hamas 5 ateşkesi ihlal etti
    • GÜNCEL HABER
    • Başbakan Erdoğan: Orada fotoğraf çektirmek suçtur Başbakan Erdoğan: Orada fotoğraf çektirmek suçtur
    • 22 Temmuz casusluk soruşturmasına ara verildi 22 Temmuz casusluk soruşturmasına ara verildi
    • Başbakan Erdoğan masasındaki son anketi açıkladı Başbakan Erdoğan masasındaki son anketi açıkladı
    • İdris Naim Şahin'den gözaltındaki polislere destek İdris Naim Şahin'den gözaltındaki polislere destek
    • Gazeteci iftarından Da Vinci'yi kıskandıracak kare Gazeteci iftarından Da Vinci'yi kıskandıracak kare
    • ANKET
    • HAVA DURUMU

    • YAZARLAR
    Ajanslar