Salih Uçan'ın DEV hedefi! O kupa...

Salih Uçan'ın DEV hedefi! O kupa...

Salih Uçan'ın babası Durmuş Uçan; 'Azmetti, çalıştı, başardı. Salih’in Roma’daki en büyük isteği Şampiyonlar Ligi’nde final oynamak. Oğlum da ben de bunu çok istiyoruz. O kupayı oğlumun ellerinde görmek istiyorum.'

21 Temmuz 2014, Pazartesi - 08:41
HİT: 2(0)Türk futbolunun genç gururu Salih Uçan’ın 20 yaşında Roma’ya transfer olması, elbette en çok ailesini ve Marmarisliler’i gururlandırdı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinin bugünlerde gözü kulağı Çizme’de. İtalya Seri A maçlarının başlamasını herkes iple çekiyor. Öyle ki Salih’in idmanlarından bile haberdar olmak için herkes Roma kulübünü yakın takibe almış. Salih’in hazırlık maçında attığı gol, onun gelecekte yapabileceklerinin bir işareti olarak görülüyor. Elbette bu heyecanı en çok yaşayanlardan biri de Salih Uçan’ın babası Durmuş Uçan.

Marmaris Orman İşletmesi’nden emekli olan Durmuş Uçan, oğlunun kendisine yaşattığı gururu dostlarıyla ve komşularıyla paylaşmaktan büyük haz duyuyor.

OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM

Baba Durmuş Uçan henüz bebek yaşında futbola başlayan ve bu yolda büyük emek veren Salih’in hikayesini şöyle anlatıyor: 'Daha çok küçükken ünlü bir futbolcu olmayı kafasına koymuştu. Okula başlamadan, futbola başladı. Çok çalıştı, azmetti ve başardı. Çok mutluyum. Oğlumla gurur duyuyorum.'

7 YAŞINDA LİSANSI ÇIKARTILDI

Marmaris Belediyespor’un yaz futbol okullarına katılarak futbol hayatına ilk adımını attı. Hocaları ondaki kabiliyeti görünce, 7 yaşına basar basmaz lisan çıkartıldı. Büyük futbolcu olmak için çok çalışıyordu. 14 yaşında Bucaspor’un alt yapısına transfer oldu. 16 yaşında profesyonel lisansı çıkartıldı. Sonrasını herkes biliyor. İki sene Bucaspor A Takımı ardından da F.Bahçe, derken kısmet Roma’ymış.

DEVLER LİGİNE MOTİVE OLUYOR

Önümüzdeki sezon en büyük hedefi Şampiyonlar Ligi’nde final oynamak. Bunun için konsantre olduğunu biliyorum. Oğlum da ben de bu başarıyı çok istiyoruz. O kupayı oğlumun ellerinde görmek istiyorum. İnşallah bunu başaracak.”

Kaynak: sporx.com

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

  • YAZARLAR
Ajanslar